قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی

قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی

سیستم‌های Thermal Brick windows به عنوان آخرین دستاورد صنعت آلومینیوم‌ سازی ضمن قابلیت ساخت در سایزهای بزرگ به علت داشتن لایه پلی آمید بین دو لایه آلومینیوم که رابطه پروفیل از سطح بیرون با داخل را قطع می‌کند تا حدود زیادی در برابر هوا، صدا و گرما عایق‌بندی مؤثری دارند. تولید کنندگان تمایل دارند، محصولی بادوام‌تر و با کیفت‌تر نسبت به UPVC به بازار عرضه کنند. گرچه هزینه اولیه آن بیشتر است اما شما روی یک محصول مقاوم در برابر رطوبت و شرایط آب و هوایی خارجی سرمایه‌گذاری خواهید کرد و نسبت به جایگزین‌های دیگر، بهتر عمل می‌کند.

 

آیا پنجره آلومینیومی مناسب منزل من به ویژه برای کاهش هزینه‌ها است؟

پنجره‌های آلومینیومی را می‌توان در ابعاد مختلف متناسب با انواع ملک اعم از قدیمی و جدید طراحی کرد. هیچ صاحبخانه‌ای نمی‌خواهد کیفیت خانه مدرن یا سنتی وی از دست رود که این امر با طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و تزئین پنجره آلومینیومی، متناسب با زیبایی ملک فراهم می‌شود. کلیه رنگ‌ها و پروفیل‌های به کار رفته در محصولات شرکت سالکو با کیفیت و اطمینان بالا حاصل شده و از عمر و ماندگاری بالا برخوردار است تا مجبور به خرید مجدد نشوید.

 

کاهش هزینه‌های انرژی

پنجره‌های آلومینیومی در انواع طرح‌های مدرن، دارای پلی آمید برای دستیابی به بالاترین استاندارد عایقی جهت حفظ گرما و عدم ورود هوا و صوت به داخل می‌باشد و همچنین پوششی از اکسید روی آن به کار رفته تا در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دچار پوسیدگی نگردد. در نتیجه شما با خرید یک پنجره ترمال بریک، میزان پولی که برای سیستم گرمایشی و گاز یا برق پرداخت می‌کنید، کاهش یافته و همچنان ارزش اولیه خود را در دراز مدت حفظ می‌کند.

 

حفظ امنیت و دارایی‌های خانه

یراق مورد استفاده در پنجره دو جداره آلومینیومی به گونه‌ای طراحی شده است که ورود افراد را از بیرون غیر ممکن می‌کند و به طور هوشمندانه با مکانیسم‌های قفل چند نقطه‌ای با امنیت بالا ترکیب شده تا درجه امنیت بالایی را تضمین نماید. همچنین قفل به گونه در قاب قرار گرفته تا متجاوزان به راحتی قادر به شکستن آن نباشند. این یکپارچه‌ای در ساختار آن ضمن دوام بالا، مطمئناً سرمایه‌گذاری ارزشمندی برای دارایی‌های شما ایجاد می‌کند.

 

محاسبه قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی

قیمت این نوع پنجره به طور دقیق قابل اعلام نیست ولی به صورت متر مربع و تحت تأثیر ابعاد و طرح پنجره محاسبه می‌گردد و عوامل مختلفی بر قیمت آن دخیل می‌باشد. برای مثال فلز آلومینیوم به کار رفته، شیشه‌ها، دستمزد سازنده و نصاب و … همگی بر هزینه نهایی شما اثر دارند. چنانچه خرید پنجره ترمال بریک به طور عمده برای یک ساختمان چند طبقه و چند واحده صورت گیرد، بهاء خرید پایین‌تر می‌آید.

 

وزن آلومینیوم خالص مصرفی

بعد از طراحی و مشخص شدن نوع پروفیل و نوع پنجره دو جداره، وزن پایانی Aluminium بر پایه وزن هر متر مربع و پرت شاخه‌ها برآورد و معین می‌شود. به عنوان مثال اگر وزن آلومینیوم مصرفی 50 کیلو گرم و قیمت هر کیلو از آن 40 هزار تومان باشد، با یک حساب و کتاب ساده می‌توان نرخ پروفیل مصرفی را در آورد.

 

قیمت پلی آمید

همانطور که می‌دانید آلومینیوم، فلزی رسانا بوده و گرما را به راحتی از خود عبور می‌دهد، از این رو برای پوشش دادن این نقص و نارسایی کردن فلز از یک تیغه پلی آمیدی بین سطح داخلی و خارجی پروفیل جهت عایقی نصب می‌شود. در این صورت به این نوع پنجره، Thermal break گفته می‌شود. برای محاسبه قیمت تیغه پلی آمید به کار رفته، قیمت آن را بر وزن کلی مصرفی ضرب می‌کنیم.

 

هزینه رنگ

پنجره آلومینیومی از نظر رنگ‌آمیزی و نحوه آن دارای تنوع بسیاری است که به سه روش پودری، پوشش آنادایز، و رنگ دکورال قابلیت و تنوع رنگ آمیزی دارد. رنگ پودری در انواع مختلف و هر رنگی به شکل پاششی طی حرارت 350 درجه صورت می‌گیرد. در رابطه با پوشش آنادایز، طی یک عملیات شیمیایی یک لایه اکسیدی روی پروفیل کشیده شده تا ضمن افزایش مقاومت در برابر خوردگی و خراش، ظاهری زیبا به خود بگیرد. ترمال بریگ آنادایز یکی از پر فروش‌ترین محصولات دو جداره می‌باشد. دکورال گونه‌ای از رنگ‌آمیزی پودری است که درون کوره الکترواستاتیک فرآیند دمورال روی قاب صورت می‌گیرد. قیمت رنگ نیز بر اساس هر کیلوگرم وزن آلومینیوم پنجره محاسبه می‌گردد.

 

قیمت یراق آلات

به طور کلی یراق آلات پنجره دو جداره شامل دو حالته، تک حالته، کشویی، کشویی – لغزشی نیمه اتوماتیک، تاشو و کشویی – لغزشی تمام اتوماتیک هستند. این یراق آلات مستحکم بوده و در درجه بالایی از نظر ماندگاری متریال قرار دارند. قیمت یراق آلات مورد استفاده بر حسب وزن و بار وارد شده بر لنگه و نوع آن از نظر کارکرد به طور جداگانه محاسبه می‌گردد.

 

هزینه شیشه

95 درصد یک پنجره را شیشه تشکیل می‌دهد که به صورت دو جداره، عایق‌بندی 90 درصدی را می‌توان از آن انتظار داشت. مابقی اتلاف انرژی از طریق درزبندی‌ها گرفته می‌شود. انواع شیشه دو جداره ساده، رنگی، رفلکس، سکوریت و لمینیت وجود دارد که هر کدام بهاء متفاوتی دارند. شیشه دو جداره دکوراتیو از نوع تزئینی ارزش و بهاء بالایی دارد که با توجه به درخواست معماران نما ارائه می‌شود.

 

هزینه تولید

بعد از تخمین زدن وزن Aluminium به کار رفته، قیمت تولید پنجره بر اساس هر کیلوگرم حساب می‌گردد. مثلاً اگر هزینه تولید هر کیلو گرم 10 هزار تومان باشد، این عدد بر وزن نهایی ضرب و به سادگی بدست می‌آید. هزنیه‌های مونتاژ پنجره مانند هزینه‌های مربوط به لاستیک‌ها، پانچ، فیکسرچر و … شامل هزینه‌های تولید هستند. البته لاستیک‌ها به ویژه نوع EPDM به طور جدا حساب می‌گردد. در مجموع پس از بدست آوردن قیمت‌های فوق و تقسیم آن بر متر مربع پنجره، نرخ هر متر پنجره دو جداره آلومینیومی برآورد می‌شود.

 

برند پنجره دو جداره

مارک‌های مختلفی در بازار وجود دارد که قیمت هر کدام از برندها متفاوت می‌باشد. در واقع یکی از فاکتورهای تأثیرگذار در تعیین نرخ پنجره دو جداره همین برند است.

 

محاسبه قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی با نرم افزار

شما کاربران گرامی قادرید، جهت برآورد نرخ نهایی یک پنجره، از نرم افزارهایی چون نوین طراح، وین سافت، UPVC Ercom 2000 و … استفاده کنید. کافی است عرض و ارتفاع پنجره را وارد کرده و سپس نوع و طرح و حالت باز شوی آن را مشخص کنید تا برنامه قیمت پایانی را با تفکیک اقلام مصرفی، ارزیابی و حساب کند. ولی برای راحتی و دانستن دقیق قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی و همینطور جزئیاتی مثل فرزکاری، جوشکاری و به طور کلی هزینه‌های دقیق نصب و تمام شده کار، توصیه می‌گردد از مشاورین و کارشناسان سالکو کمک بگیرید.

درب و پنجرهنماهای مدرن

Comments are disabled.

Call Now Button